LAKIEROWANIE PROSZKOWE

Jeżeli poszukują Państwo skutecznej metody na pomalowanie elementów metalowych, powierzchni z aluminium, jak również drewna lub szkła czy elementów ceramicznych, zdecydowanie warto postawić na metodę lakierowania proszkowego. Profesjonalnie wykonane, daje pewność doskonałego wyglądu przez wiele lat. 

Dlaczego warto wybrać lakierowanie proszkowe? Głównym powodem jest estetyczne pokrycie powierzchni. Takie malowanie daje powłoki maksymalnie gładkie i płaskie, bez brzydkich zacieków czy odprysków farby, jak to nieraz ma miejsce w przypadku malowania na mokro. Dodatkowo, lakier proszkowy cechuje wysoka odporność na czynniki mechaniczne. 

Technologia lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe rozpoczyna się od przygotowania powierzchni - struktura zostaje oczyszczona chemicznie bądź mechanicznie. Cząsteczki farby natryskiwane są na element, który następnie zostaje umieszczony w piecu, w którym następuje stopienie oraz utwardzenie powłoki. Takie działanie pozwala na uzyskanie trwałego efektu. 

Ceny lakierowania proszkowego

Wydatki na lakierowanie proszkowe są wyższe niż koszty malowania na mokro, głównie ze względu na znacznie wyższą cenę farby. Z drugiej strony jest to inwestycja, która rzeczywiście ma uzasadnienie ekonomiczne. Technologia lakierowania proszkowego pozwala na zminimalizowanie strat farby praktycznie do zera. 

 
Masz pytanie?  KONTAKT